Jak mít dokonalé svatební oznámení?

Svatba je velmi významný den, nikdo se tak nemůže divit budoucím nevěstám, že chtějí mít vše dokonalé. Čeká i vás v dohledné době tato velká událost? Pokud ano, poradíme vám, jak vybrat svatební oznámení, a jak ho dotáhnout k naprosté dokonalosti!

Předtím, nežli nějaké svatební oznámení vyberete, byste si měla udělat jasno v tom, zda chcete si grafický návrh dělat sama, nebo si jej zakoupíte od nějakého profesionála. Logické je, že pokud si návrh necháte zhotovit na zakázku, bude cena podstatně vyšší, nicméně pokud s tvorbou grafických návrhů nemáte zkušenosti, raději to na odbornících opravdu přenechejte.

barevná obálka

Kromě návrhu musíte také vybrat i gramáž, vzor, barvu a formát papíru. Gramáž bývá obvykle vyšší nežli u klasického kancelářského papíru. Vzor bývá obvykle nenápadný, setkat se můžete i s nějakým druhem ražení. Ovšem všechny varianty jsou krásné.

Co se týče formátu papíru, máte na výběr hned z několik možností. Jen zřídka se setkáte se svatebním oznámením formátu A4. Obvykle se vytváří ve formátech A5 nebo dokonce A6. Kromě těchto malých formátů, je velmi často volen i podlouhlý a úzký formát.

Ať tak či ona, pozvánkou to nekončí. Vždy ji musíte dát do nějaké obálky. Obálky stejně tak jako papíry se liší v celé řadě ohledů – a to především tvarem, barvou a použitým materiálem. Zejména v poslední době jsou velmi oblíbené barevné obálky. Barva obálky se pak většinou volí dle barvy celé svatby. Není výjimkou, když ladí i se svatebním oznámením samotným.

obálka s pečetí

Nežli nějakou obálku koupíte, pečlivě si ověřte, že se do ní formát pozvánky vejde. Věřte totiž, že obálky mají nespočet formátů a mohlo by se vám stát, že se vám do ní vaše oznámení zkrátka nevleze.

Pro uzavření svatební obálky se pak většinou používají pečetě, provázky nebo mašle. Nicméně variant, díky kterým můžete obálku uzavřít je mnohem víc.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress