Kdy je ten správný čas na hypotéku?

Každý z nás má své tužby, plány a osud, který je mu dán do vínku. Je tedy úplně v pořádku, že každý jsme jedinečná osobnost a máme rozdílné názory na svět. Někdo plánuje hypotéku do třiceti let, jiný o ní začne přemýšlet v pětatřiceti a pro jiného nebude ten správný čas ani v padesáti. Hypotéka je bezesporu životní závazek, kterému se upíše na několik let dopředu. Do značné míry ovlivní náš budoucí život, rodinné zázemí a rozpočet. A tam někde vzadu v hlavě nám bude stále naše podvědomí našeptávat, že se může cokoliv pokazit.

výstavba domu

Ceny nemovitostí každým rokem rostou a společně s nimi rostou i výše hypoték, pro kterou se žadatelé dobrovolně upíší. Mějte na paměti, že se upisujete téměř na celý svůj produktivní život, kdy vám každý měsíc z účtu zmizí nezanedbatelný finanční obnos. Pokud je však tužba po vlastním bydlení silnější, směle do toho!

O hypotéce má smysl uvažovat do 35 let

Hypotéku samozřejmě s trochou štěstí dostanete klidně ve 40, o tom žádná. Kolem třicítky je ale ten správný čas přehodnotit svůj dosavadní bezstarostný život a urovnat si priority do další dekády. Je to právě třicítka, která představuje pomyslný milník mezi svobodným a dospělým životem. Zatímco s věkem začínajícím číslovkou dvě, máme na vše dost času, s příchodem třicátého roku už začínáme myslet do budoucnosti.

spoření peněz

Podle bank je tak ideální právě věk kolem 30, kdy už má klient nějakou finanční minulost a v případě žádosti o hypotéku, si banka dokáže dobře propočítat jeho finanční bilanci. To ale neznamená, že o hypotéku není možné žádat daleko dříve nebo naopak později. V případě, kdy se pro hypotéku bez doložení příjmu Americka-nebankovni-hypoteka rozhodnete v poměrně mladém věku, bude možné úvěr splácet poměrně dlouho. Tomu samozřejmě odpovídá i výše měsíční splátky, která v tomto případě zatíží rodinný rozpočet co nejméně.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress