Ložnice má být místo klidu!


Vhodnému umístěním našich ložnic a jejich správnému vybavení bohužel ani v dnešní době hodně lidí nevěnuje tolik pozornosti, kolik si zaslouží. A přitom jsou pro náš kvalitní odpočinek a dobré zdraví tak důležité! Co děláme často špatně?

ložnice světlá

Moc nábytku

To nejdůležitější v ložnici je samozřejmě postel vybavená kvalitní matrací. Pro pohodlný odpočinek vybereme pro dva postel alespoň 180×200 centimetrů velikou, pro jednoho si dopřejeme klidně postel 120×200 centimetrů. Pokud je spáč hodně dlouhý, neměl by váhat využít vybrat si z nabídky postelí „prodloužených“. A přizpůsobit tomuto výběru také matraci a lůžkoviny. S ostatním nábytkem to v odpočinkových místnostech nepřeháníme. Stačí noční stolky, skříň a prádelník na oblečení, křesílko, případně kosmetický stolek. Velkou chybou je „ukrývat“ v ložnici nepotřebné věci a nábytek z celého bytu. Toho, co dosloužilo, se raději zbavíme. Když ložnici „přeplníme“, klidnému spaní rozhodně neprospějeme. Raději se řídíme jednoduchým pravidlem. Mít v této místnosti pouze ty věci, které slouží jejím obyvatelům.

Málo klidu

Na toto je potřeba myslet již na začátku, výběrem správně orientované místnosti. Měla by být co možná nejdál od hluku z ulic i zvuků ze společných chodeb, schodišť a výtahových šachet bytových domů. Klidu nepřidají ani pokoje větších potomků v přímém sousedství! Jejich představa o klidném odpočinku i jeho načasování bývá často jiná, než bývá ta rodičovská.

ložnice tyrkysová

Málo čerstvého vzduchu

V ložnici nesmí chybět okna! Pravidelné větrání je zde důležité. Na topení raději ubereme. Ke klidnému spaní je dle odborníků nejvhodnější teplota 17 až 19 °C. V letním období, kdy jsou teploty venku často tropické, větrání obvykle nestačí. Pak přidáme k ochlazení vhodný větrák či klimatizaci. Zdravému klima v ložnici přispějí také správně vybrané druhy pokojových rostlin!

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress