Minecraft: legenda mezi hrami je opět populární

Minecraft není třeba představovat. Ve světě počítačových her se jedná o bezkonkurenčně nejpopulárnější a nejvlivnější hru posledního desetiletí. Hra, která se oficiálního vydání po předchozích vývojových verzích dočkala v roce 2011, je dodnes oblíbená mezi hráči všech věkových kategorií pro svou schopnost uspokojit milovníky většiny rozšířených herních žánrů.

Hrad v Minecraftu

 Možnosti hry umožňují využít naplno kreativitu a přetvořit kostičkovaný svět ke svému obrazu podle přání hráče. Herní svět ale také nabízí objevování nových krajin, boj s nepřátelskými monstry, hledání vzácných surovin či navštěvování jiných dimenzí. Kromě základní hry nabízí Minecraft také možnost vyzkoušet módy, které vytváří komunita hráčů, a které zajišťují nekonečné hodiny zábavy. Nesporná výhoda Minecraftu spočívá také v tom, že sami tvůrci hru pravidelně a bezplatně aktualizují pro všechny zákazníky, kteří si ji v minulosti koupili.

Svou slávu si produkt společnosti Mojang získal hlavně díky platformě YouTube, kde se hra stala předmětem většiny komentovaných herních videí a kde mezi léty 2013-2015 hrál sandboxovou adventuru téměř každý populární tvůrce videí. V posledních letech se hra dostala na žebříčku her do pozadí a musela ustoupit novinkám, jako byla třeba hra Fortnite vydaná v roce 2017. Dva roky po vydání této týmové hry se ale zdá, že popularita Minecraftu opět prudce vzrostla a přichází druhá tvůrcovská vlna. Lze tak usuzovat z nejpopulárnějších termínů vyhledávaných na internetu, z množství nově prodaných kopií hry a hlavně z opětovné četnosti videí s obsahem týkajícím se kostičkové hry na serverech jako je YouTube.
Most v Minecraftu

Několikaletý úpadek popularity časově odpovídal době, kdy společnost Mojang koupil Microsoft. Ten pozastavil vývoj nových aktualizací a tak se hra dočasně dostala do mrtvého bodu. V poslední době už jsou ale aktualizace opět pravidelné a hra se navíc dočkala vydání na dalších platformách a konzolích, jako je Xbox, PlayStation, iPhone či Android.


Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress