Na vrchol blaženosti s trampolínou

Zdá se vám to přehnané, že by zrovna trampolína Goodjump mohla konkurovat některým lidským požitkům? Mohla a docela výstižně. Skákání navozuje dobrou náladu a brzdí rozvoj depresí, s tím jsou už obeznámeni i lékaři a další vzdělaní lidé v oboru psychoterapie, způsobuje to samotný princip tohoto velmi svérázného pohybu. Při odrazu na tělo působí odstředivá síla a v okamžiku, kdy se vyrovná její hodnota s přitažlivostí zemskou (s gravitací), dojde k naprostému uvolnění všech tělesných buněk. Vznikne na malý okamžik stav beztíže a právě střídání cyklů beztížného stavu a působení fyzikálních sil dělá v našich svalech, orgánech, nervech a mozku doslova divy. Zlepšuje se krevní oběh, zvýší činnost lymfatického systému, podpoří se obranyschopnost vůči infekcím a zaženou splíny, což ještě podpoří do krve uvolněné endorfiny.

trampolína se sítí

Chcete-li si udržet svěží mysl a dobrou kondici, pak na trampolíny nezanevřete. A čím větší průměr, tím lépe, jednak budete mít pro sebe víc místa, cvičení bude dynamičtější a zároveň bude i bezpečnější a můžete shodit nějaká přebytečná kila. Víte o tom, že obezita je dnes velkým strašákem, a že obchází civilizovaný svět mílovými kroky? Kupříkladu dětí s nadváhou je u nás již více než 20 procent, tedy přibližně každý čtvrtý až pátý školák či školačka. Za socialismu byly obézní děti spíše výjimkou, za tu dobu vlivem nevhodné stravy a nedostatku pohybu se však situace diametrálně změnila.

skákání na trampolíně

Patříte-li i vy mezi osoby s nadváhou, můžete začít s hubnutím právě na trampolíně, která vám nebude tolik namáhat klouby, jak se to děje při běhání, a skákání je natolik vysilující, že jeho účinnost nelze popřít. Kromě skákání můžete do vhodných sportů zařadit i plavecký bazén a jízdní kolo. Tato trojkombinace dělá s tělesným tukem doslova divy, ovšem spolu se změnou stravy. Zařazujte postupně více čerstvé zeleniny a ovoce, jezte více luštěnin, zdravých tuků a celozrnných obilovin, abyste měli dostatek vlákniny a cítili se dostatečně zasycení.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress