Nebezpečné pozadí e-shopů

Nakupování nikdy nebylo snazší. Pokud se rozhodneme koupit si dům, pozemek, pečivo nebo nějaký alkohol není jednodušší místo než internet. Zde se tedy můžeme setkat s nepřebernou nabídkou e-shopů, které nabízí stovky stejných výrobků.
červený kávovar
Ty tuzemské však často bývají dost finančně náročné. Většina českých zákazníků což potvrzuje i dnešní trend nakupuje nejrůznější zboží na zahraničních internetových obchodech . Největší oblibě se pak těší ty čínské.
Mezi nejznámější patří:
· AliExpress
· Ebay.com
· Wish
· Geek, a jiné
Zde bývají výrobky v prodeji často hluboko pod hranicí výrobních nákladů. Doprava bývá také zdarma. Prostě to zní až moc dobře. Takže si člověk říká, že v tom musí být určitě nějaký háček. A on v tom háček opravdu je.
Produkty jsou často kopie dobrých značek, často nerozpoznatelné od originálu. Jejich největší slabinou však je kvalita. Nemůžeme tedy očekávat, že výrobky standardně prodejné za několik tisíc korun zde prodávané za pár set korun nemůžou mít příliš vysokou životnost.
V některých případech ale může být kvalita i životu nebezpečná. Pokud si koupíme levné oblečení maximálně se rozpadne to je ještě v pořádku. Pokud však koupíme elektroniku, která nedisponuje příliš velkými bezpečnostními prvky můžeme se snadno dostat do problémů.
Výrobek může zkratovat nebo dokonce začít hořet což ve výsledku může způsobit škody za desetitisíce korun. Je tedy hezké, že chceme ušetřit, ale není vhodné šetřit vždy a na všem.
online nakupování
Naše zdraví a bezpečí by mělo být rozhodně přednější. Tyto obchody jistě disponují svými výhodami, ale ty se vztahují pouze na malé produkty, kde není vyžadována příliš vysoká životnost. U výrobku, které operují s elektřinou by mohlo být v krajních případech ohroženo i naše zdraví.
Další nevýhodou je také doprava. Jelikož je zdarma zřejmě v tom bude nějaký háček. Veškerá doprava těchto obchodů z Číny je dotována tamější vládou. Poté co se naplní celý kontejner produktů a pokryjí se tak náklady na dopravu jsou balíky odesílány. Z toho důvodu doprava trvá v rozmezí dvou týdnů až celého měsíce.

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress