Nejlepší stolní hry, které vás nesmí minout

Stolní hry zažívají v poslední době velký boom. Nejde o úplně levnou záležitost, ale zabaví vás určitě. Výběr je na trhu obrovský. Od akčních her ve stylu RPG po hry vědomostní. Ty nejlepší si dnes představíme.

Česko – otázky a odpovědi jsou jednou z těch vědomostních her. Najdete zde figurky, kostky a herní plán a kartičky s otázkami. Otázky jsou poměrně složité, rozdělené do 6 okruhů a zapotíte se minimálně u těch z historie! Jedno kolo zabere přibližně 45 minut, ale bude to velká zábava a i vzdělávání. Hra vyšla i ve verzi „junior“, ve které jsou jednodušší otázky a tato verze je cílená hlavně na děti. Dokáže však dostat i dospělé!
fantasy stolní hra

Monopoly jsou jednou z nejznámějších stolních her na světě. Zjednodušeně v nich jde o obchodování. Existuje nepřeberné množství variant. Od těch, kde se místo herních peněz platí herní kartou, přes různé filmové nebo s motivem videoher. Můžete si tedy zahrát Monopoly ve verzi Hra o trůny, Fortnite, Ledové království nebo třeba Pán prstenů. Dokonce už se objevují i „hudební“ varianty, a tak si tuto hru můžete zahrát i ve verzi s hudební skupinou Queen! Jedno kolo této hry je minimálně na 60 minut.
karetní stolní hra

Dostihy a sázky jsou jednou z nejoblíbenějších stolních her v České republice. Pravděpodobně je znáte. Fungují podobně jako Monopoly. Snažíte se co nejvíce vydělat. Téma je však z koňských dostihů. Nakupujete koně, nakupujete žetony a tím získáváte větší finance od protivníků… Jedna partie může trvat i několik hodin, ale pobaví se děti i dospělí.

Carcassonne. Tato hra vypadá úplně jinak než ty přechozí. Nemá klasický herní plán. Ten svým způsobem vytváříte. Z malých kartiček skládáte svět. Snažíte se obsadit co největší území. Ke hře vyšlo velké množství rozšíření, která mají určitou tématiku jako například Princezna a drak nebo Hostince a katedrály. Čím více rozšíření, tím delší zábava. Jedinou nevýhodou je, že kromě delší zábavy přináší rozšíření také nové kartičky s oblastmi a tím pádem se stává hra prostorově náročnější a budete se s ní muset přesunout na zem.


Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress