Noční můra


V současnosti se ve vládě projednávají aktuálně dluhy a exekuce mladé generace a seniorů. Pokud budou schválené novelizace zákonů, které řeší exekuce, snad pak bude lepší možnost pro tisíce mladých lidí – oddlužit se. Má to samozřejmě konkrétní podmínky.
Proč je tolik mladých lidí zadluženo? To je otázka a slovo „do pranice“. Ve většině případů jsou to dluhy za nezaplacený komunální odpad, pak mladí jezdí bezplatně – načerno, ale hlavně převažují dluhy za telekomunikační služby (telefon, internet…).
misková váha
Ø  Dluhy dětí a mládeže –  to je především problém a vina rodičů!!Ti jsou v první řadě za své děti zodpovědní. Zvlášť, pokud jsou to nezletilé děti do 18 let a se kterými se tyto dluhy táhnou i nadále v dospělosti.
Mladí lidé si dnes myslí, že ať už jsou to studenti středních nebo vysokých škol (například soukromých škol), či brigádníci o prázdninách – v mnohých případech si pořádně nepřečtou smlouvu. Poté při přerušení studia nebo dřívějšího odchodu z brigády, pozdě zjišťují, že porušení smluvních podmínek je pro ně až likvidační. Tak vysoké mohou být pokuty (sankce).
Ti, kteří na tom jsou tak, že vycházejí jen „ z výplaty do výplaty“, tak určitě nemají na právníka. Ale dají se využít i právní rady zdarma a online. Webové stránky bezplatné právní poradny využívají stovky lidí. A převážná většina byla s touto právní službou velmi spokojená. Na internetu je dnes téměř každý. Stačí kliknout a tomuto dluhovému problémuse začít věnovat naplno. Vždyť mít dluhy od dětství, to musí mít i velmi negativní vliv na psychiku.
studentské půjčky

Převážně studenti středních škol jsou určitým způsobem občas laxní k některým pravidlům. Domnívají se, že se něco dá jednoduše obejít, protože na co by se oni někomu podřizovali?
šikana dítěte
Jeden obyčejný příklad: student jede poprvé přes agenturu na brigádu.
Rodiče (nebo babička) se ptá.“ Máš smlouvu? A přečetl jsi ji pořádně? Odpověď:„Na co? Mám ruce, nohy, svůj rozum….“.  A když dojde tak říkajíc na lámání chleba, a za porušení smlouvy je pokuta, tak bohužel zjistí, že přečíst si předem a důkladně smluvní podmínky, je velmi důležité. Zde asi platí, že každý se poučí, když se spálí.

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress