O svůj vůz pečujte svědomitě

Každý motorista prošel autoškolou a závěrečnými zkouškami, které byly takovou nervózní předehrou k získání řidičského průkazu. Bez toho to ani nejde. Vzpomenete si ještě na to, jak jste dlouho do noci hleděli do cvičných testů, abyste udělali písemnou část zkoušky?
Praktická část byla snadnější, protože o motory jste se, jako správní muži, zajímali odmalička! Dokonce také o typy benzínu, nebo motorových olejů. Pro mnohé řidiče není problém zvolit motorový olej 5w30, nebo 10w40. Protože vědí, který je nejvhodnější.

Ženy to měly trochu jinak. Ty poměrně snadno naskládaly informace z knih do své hlavy, ale ta praktická část! Ta byla leckdy velmi zajímavá. Zkoušející komisař byl mnohdy překvapen neuvěřitelnými odpověďmi, nebo nepochopitelným tápáním žen pod kapotou.
Nakonec prošla i žena, která tvrdila, že všechno v autě musí být dobře promazané, takže ani spojka není výjimkou!
Nyní už jste majiteli vozu a máte ledacos za sebou. Jste zběhlí řidiči a naštěstí, nebo naneštěstí máte za sebou i nějaký ten automobilový karambol. Nyní už záleží jen na tom, zda jste si vzali ponaučení ze svého případného selhání.
Opomenout dolévání nebo kontrolu motorového oleje 5w30 v útrobách Vašeho vozu by mohlo špatně dopadnout. Stejně tak je to i s vodou.
Připomeňme si jen, co udělat, než nastartujete. Ono totiž oprášit si znalosti z autoškoly není nikdy na škodu.
· Obejděte si vůz, abyste zjistili, zda není někde viditelně poškozen. Noční procházky vandalů neznají meze.
· Umyjte si skla, abyste dobře viděli. Hned také zjistíte, zda je v ostřikovačích dost vody.

· Zkontrolujte stav motorového oleje 5w30, který jste už několik týdnů nesledovali.
· Ani tlak v pneumatikách by Vám neměl uniknout při kontrole vozidla před jízdou.
· A dbejte na to, aby Vás během jízdy nerozčilovaly volně položené věci. Mohou se pohybovat v zatáčkách, mohou Vám spadnout pod pedály.
Víte, jestliže o svůj vůz pravidelně pečujete, pak Vás nemůže nic překvapit. Váš motor bude šlapat, jak hodiny. Bezpečná jízda patří na první místo Vašeho zájmu, než usednete za volant a nastartujete!

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress