Online překladač

Mezi ten nejpoužívanější překladač bychom mohli zařadit ten od Google. Umí totiž přeložit až 23 jazyků a kromě toho umožňuje překládat tak celé texty a stránky. Je možné zdarma vyhledat a číst informace v cizích jazycích a dokonce si i povídat s Číňany, Japonci nebo Angličany.Funkce překladače existuje u společnosti Google a to již pěknou řadu let. Není se tedy čemu divit, že je ten nejpoužívanější. Výhodou je, že zde najdete i češtinu, takže je umožněn automatizovaný překlad, který funguje ze všech možných jazyků.
zvětšovací sklo nad google
Málokdo ví, že překlad je integrován do ostatních služeb Google a kromě překladu souvislého textu můžete překládat rovnou celé zahraniční weby.
Mezi podporované jazyky bychom mohli zařadit češtinu, angličtinu, arabštinu, italštinu, japonštinu a mnoho dalších.
Některé překlady mohou být humorné, jelikož se na tom ještě musí zapracovat.
google na smartphonu
Samotný strojový překlad vět patří k největším výzvám pro prvky, které se týkají umělé inteligence. Samozřejmě to nic nemění na tom, že Google překlad nabízí již mnoho let.
Dokonce se od roku 2005 mluví o vývoji univerzálního jazyka, díky čemuž bude velmi snadné přidávat jazyky nové a zachovají se přitom i specifika daného jazyka.
Existuje několik možností, jak samotný překladač používat.
Jádrem celého systému je překlad celého textu. Jednoduše do textového pole překladače zadáte text, který chcete přeložit a nastavíte cílový a výchozí jazyk. Pokud nevíte, o jaký jazyk se jedná, je možné jej nechat rozpoznat.
Přeložení stránky není také nic složitého. Pokud zadáte adresu stránky do textového pole, nebo ji zkopírujete, Google na stránce přeloží všechny možné textové informace. Kdykoliv je také k dispozici bublina, která uchovává původní text. Stačí jen, pokud najedete na kteroukoliv větu a rázem zjistíte, jak zněla v originále.
vyhledávání přes google
Další možností je cizojazyčné vyhledávání. Jestliže něco hledáte v cizím jazyce, Google vám je schopný nabídnout hned několikanásobnou pomoc. Karta zvaná Přeložené vyhledávání vám s tímto problémem jednoduše pomůže.
Tady sami vidíte, jak je jednoduché něco přeložit do cizího nebo z cizího jazyka.

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress