Podivné nemoci

Jsou to podivné názvy a zkratky, pod kterými se skrývají choroby, které bychom opravdu nechtěli mít. Ale nejsou tak úplně vzácné, protože se již zařadily do seznamu oficiálně uznaných nemocí. Tam se dostanou, když se sejde dostatečný počet pacientů s potížemi, jimiž se dosud téměř žádný lékař nezabýval. Každoročně však přibývají stále další. Zdraví můžou narušit neduhy, o kterých se nám ani nezdá.
 krvácení z očí
HAEMOLACRIA
Představte si, že vám několikrát denně tečou z očí krvavé slzy. Je to znenadání a bolestivé. Nemoc souvisí s hormony a postihuje těhotné ženy nebo bývá v souvislosti s menstruačním cyklem. Nevylučuje se však infekce nebo zranění hlavy. Podivná diagnóza má již svůj název, ale dokáží ji lékaři vyléčit?
 smyslná žena
PSAS
Zkratka znamená syndrom trvalého sexuálního vzrušení, který byl zařazen do nervových poruch a jenž může končit těžkou depresí. Stovky orgazmů za jeden den jsou opravdu zničující i bolestivé a poskytují jen dočasnou úlevu. Nejsou vyvolané vnějšími vlivy, nymfomanií ani myšlenkami či touhou po sexu. Nemoc se týká pouze žen, léčí se znecitlivujícími gely a antidepresivy.
 ohebná žena
EHLERS-DANLOSŮV SYNDROM
Jde vlastně o hypermobilní klouby, kterými jsou známy lidé, o nichž říkáme, že jsou snad „gumoví“. Vzpomeňme si na hadí muže či ženy, jenž dokáží ohnout svoje tělo do neuvěřitelných pozic. Nepřirozená ohebnost znamená, že se klouby snadnou vymknou a často je postižena i tkáň vnitřních orgánů. Jde o dědičné a nevyléčitelné onemocnění, které může i ohrozit život.
 
COTARDŮV SYNDROM
Vzácné psychické onemocnění vede pacienty k přesvědčení, že jim chybí tělesné orgány, nebo dokonce, že již neexistují a v těle jim neproudí žádná krev Na vině je zřejmě poranění mozku s dalšími doprovodnými duševními poruchami. Protože pacienti odmítají potravu, jde o život ohrožující chorobu, nazývanou také „syndrom chodící mrtvoly“.

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress