Proč mají smysl obaly na mobilní telefony

Chytrý mobilní telefon je poměrně drahý přístroj a rozhodně stojí za to chránit jej v nějakém, třeba jen obyčejném, obalu.

Co se může stát, když nebude mobil uložený v obalu

Někteří „frajeři“ považují obaly a pouzdra na mobilní telefony za zbytečnost a tvrdí, že je to jen ztráta času, neustále odklápět přední desky nebo vysouvat přístroj z jakéhosi vaku. Obaly ovšem plní funkci nejen estetickou, ale především ochrannou, a máte-li zájem podpořit dlouhou životnost telefonu, abyste nemuseli za pár měsíců kupovat zbytečně nový výrobek, pak byste měli změnit k této problematice přístup.

dívka s mobilem

Voda a vlhkost – existují sice velmi drahé speciální obaly vodotěsné a prachotěsné, vhodné např. pro pohyb na stavbě nebo v blízkosti vodního toku, ale i docela obyčejné knížkové pouzdro Honor 10 Lite dokáže zabránit tragédii v důsledku rozlitého hrnku s kávou nebo sklenice s vodou. Přední desky většinu tekutiny zachytí a odvedou mimo mobil, takže mu nehrozí zkratování.

mobil v ruce

Poškrábání – poškrábaný displej vypadá nevzhledně a také může vizuálně rušit při pohybu prstů rukou a ovládání aplikací. K poškrábání dochází nejčastěji při zasouvání mobilu do kapes, do zavazadel, stává se, že přijde do kontaktu s ostrými hranami klíčů, s kuchyňským náčiním atd. Škrábance mohou být i takřka neznatelné, způsobené jemnými prachovými částicemi na oděvu, na rukou, v kapsách a v zavazadlech a časem mohou displej znehodnotit tak, že bude hůře čitelný. Vyplatí se alespoň z těchto důvodů opatřit na displej tvrzené sklo.

Pády na zem – když mobil vyklouzne z ruky a není v obalu, většinou to mívá nějaké nepříjemné následky. Buď se odlomí kus plastu, praskne displej, přestane fungovat třeba jen polovina displeje, mobil se poškrábe o beton, kameny a další předměty na zemi. Pád na zem může někdy znamenat zkratování baterie, poškození citlivých elektronických součástek a tím pádem i neopravitelnou závadu, anebo opravitelnou, ale za vysokou cenu.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress