Stáří nemusí být bolavé

Možná, že se ani tak neobáváme vrásek, jako spíše nemocí a neduhů, které s sebou stáří přináší. V tom případě by to chtělo nějaký recept na dlouhověkost, kterou nemoci nedoprovázejí. Vědecké studie dokonce dokazují, že by se mohl lidský věk prodloužit až na sto dvacet let.
o   Přesto, že se nám to zdá tak trochu nesmyslné, je pravda, že se lidský věk přeci neustále prodlužuje.
o   Pokud si vezmeme například patnácté století, tak tam o muži pětačtyřicetiletém hovořili jako o ctihodném kmetovi.
·        Dnes se v tomto věku pánové rozhodují, jestli už by nebyl čas založit rodinu a usadit se.
klid nad městem
V prodloužení života nám rozhodně pomáhá náš životní styl. Člověk, který nezřízeně popíjí, přejídá se, kouří a jediný jeho pohyb je mačkání tlačítek na ovladačích, tu asi v té samé poloze ve sto letech už nebude.

Meditací k ozdravění duše

K dlouhověkosti vede i duševní pohoda. To je ale asi to nejsložitější. Jídelníček si můžeme upravit, láhev otevírat také nemusíme, ale jak se v dnešním světě stát „kliďasem“? Mohli bychom si lakonicky odpovědět, že těžko. Pokud máme mysl naladěnou pozitivně, pak zkusme jinou odpověď. Můžeme to přeci zkusit.
·         Jednou z cest, jak zklidnit duši a navodit si žádanou pohodu, je meditace.
Je sice zapotřebí trochu trénovat, nežli přijdou výsledky, ale jistě budou stát za to. Další důležitou věcí je dobrý a dostatečně dlouhý spánek. A pochopitelně rada, která už bude vypadat jako klišé, ale stále platí.
na kole na pláži
Důležitý je přísun vitamínů a minerálů.
·         Chcete důkaz tohoto tvrzení?
·         Prezident People´s Medical Society B. Ch. Inlander během tříleté studie prokázal, že starším lidem, kteří pravidelně užívali vitamíny C a E, se snížila úmrtnost na nemoc dokonce o čtyřicet dvě procenta.
·         A to už přeci stojí za úvahu.
·         Nebo hned za vyzkoušení?
Možná, že by to chtělo začít hned, abychom tu správnou chvíli nepropásli.

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress