Víc než jen kavárna

Kavárny má skoro každý rád. Po dlouhém dni neexistuje nic příjemnějšího, než se v klidu posadit, dopřát si šálek kávy nebo čaje, něco zakousnout a nechat čas jen tak ubíhat. Kočičí kavárny ale přišly na to, jak tento báječný požitek ještě umocnit, a zároveň udělat něco pro opuštěné chlupáče. Princip je v zásadě jednoduchý. Ke kočičímu podniku kromě obsluhy patří i libovolné množství čtyřnohých kamarádu, kteří se rozvalují na všech volných plochách, volně chodí po provozovně, nechávají se hladit a drbat, nebo prostě jen tak pospávají.
britská krátkosrstá kočka
Vy jste jejich hosty, a když máte štěstí, tak se některá z micek nebo mourků přijde podívat, co to máte na talíři dobrého, a jestli by se vám náhodou místo ťukání do notebooku nechtělo drbat kočku. A protože jste v kočičí kavárně, tak práci rádi odložíte, a místo toho začnete škrábat kočičí břicho.
kočka s obojkem
Kočičí kavárny jsou ale více než jenom místem pro relaxaci. Jsou také perfektním útočištěm pro ty, kdo by sice čtyřnohého kamaráda chtěli, ale doma jej z nějakého důvodu mít nemohou. Pokud tedy patříte mezi ty, kdo by si sice kočku doma moc přáli, ale situace to nedovoluje, tak kočičí kavárny vám umožní strávit pár hodin ve vybrané společnosti. Kočky také vytvářejí velmi uvolněnou a pohodovou atmosféru, která se dokonale hodí pro rodiče s malými dětmi. Děti se zde navíc naučí, že kočičky nemají honit, ale že když chvilku počkají, zvíře za nimi přijde samo. A nemusíte se bát, provozovatelé si vybírají hodná, klidná a společenská zvířata, která jsou na malé i velké lidi zvyklá.
 hlava kočky
Konečně, kočičí kavárny prospívají i kočkám samotným. Většina zvířat, na která zde narazíte, pochází z útulků, a bývá dobrou tradicí, že část výtěžku z provozu kavárny putuje právě na pomoc opuštěným chlupáčům. V kavárnách často seženete i dárky s kočičí tematikou, a i tady zisk často končí na kontech útulků. A pokud se po návštěvě snad rozhodnete pořídit si vlastní micku, tak v kočičí kavárně vám zprostředkují všechny kontakty i osobní návštěvu. Zkrátka, vychutnáte si výbornou kávu, skvělé dezerty, a ještě pomůžete dobré věci. A to se vyplatí.

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress