Čištění vody v domácích bazénech

Máte doma na zahradě bazén, na který jste právem pyšní? Rádi se koupete, plavete nebo jen tak v létě osvěžujete tím, že si na chvíli vlezete do studené vody, která Vás příjemně osvěží a zchladí? Bazén je určitě super věc, ale stejně tak jako o všechno ostatní, se musíte umět i o něj pečlivě a kvalitně starat. Zejména o vodu v něm, protože v té se dokonce koupeme, čili se dotýká naší pokožky. Každý chce mít čistou a průzračnou vodu, která nebude zdravotně závadná, ale jak toho docílit, abychom měli zdravou, nezávadnou vodu bez zakalení, řas a sinic nebo špíny? A jak poznáme, že má správné pH? Že má dostatek chloru? Že jsme ji pořádně vydezinfikovali? K tomu poslouží různé testery a samozřejmě také čisticí prostředky.

Jinak jsou to všechno otázky, na které může odpovědět bazénová chemie.

nohy z vody

Bazénová chemie je obecný název zahrnující mnoho různých druhů výrobků. Do této kategorie spadá vše, čím můžeme čistit vodu v domácích zahradních bazénech. Může se jednat o multifunkční tablety 5v1 nebo 3v1, o chlorové přípravky, přípravky upravující hodnoty pH, algicid proti řasám nebo může jít o mořskou sůl, která se dá běžně přidávat do vody v domácím zahradním bazénu.

Některé z přípravků upravují pH, mohou ho zvýšit – přípravky pH plus nebo naopak snížit – přípravky pH mínus. Jiné jsou vhodné na pravidelné používání jako různé tablety na úpravu bazénové vody. Ty mohou mít více vlastností, takže nám například upraví pH, dodají potřebný chlor, vyvločkují nečistoty, zbaví nás sinic a řas nebo vodu vydezinfikují. Jiné jsou vhodné jako šoková terapie, například po skončení zimy, abychom vodu pořádně vyčistili.

žena pod vodou

Pokud bychom chtěli něco takzvaně navíc, můžeme si dopřát mořskou sůl. Ta se dá přidat do obyčejného bazénu běžně, aniž byste museli mít nějaké speciální zařízení pro filtraci. Jen dbejte na pokyny výrobce při použití a můžete mít doma takové své vlastní malé moře.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress