Co takhle cyklodovolená?

Možná začínáte plánovat letní dovolenou a říkáte si, že na tu zahraniční vám peníze nebudou stačit. Inflace zahýbala s nejedním rodinným rozpočtem a tak problémy s dovolenou bude řešit stále více rodin. Ale není to ideální příležitost, abyste poznali krásy České republiky a to nejlépe na cyklodovolené? NA kole totiž toho stihnete poznat mnohem více, než kdybyste jen přejížděli autem a chodili pěšky.

kolo

Že nejste žádní aktivní cyklisté? Ale to přece nevadí. Ti skutečně rekreační cyklisté mohou jen do Jihočeského kraje a projíždět se po rovinkách okolo třeboňských rybníků.

Ti zdatnější mohou vyrazit do Českého ráje. Víte, že přes všechna krásná místa vás provede Zlatá stezka Českého ráje? Je to krásně značená cyklostezky, takže určitě nezabloudíte a přitom je sjízdná i pro sváteční cyklisty a kdyby se vám přece jen nějaký kopeček zdál moc prudký, můžete jen vyjít s kolem pěšky. Určitě to není žádná ostuda.

kolo

Ti nezdatnější cyklisté mohou zamířit do Krkonoš, na Šumavu, nebo do kterýchkoliv dalších českých či moravských hor. Prudká i mírná stoupání, horské chaty a hlavně výhledy, to vše vás bude čekat.

Co ale na takovou dovolenou budete určitě potřebovat? Nosiče na kola, abyste mohli autem dojet do kempu, auto zde nechat, sundat kola z nosičů a začít poznávat okolí. Možná máte střešní nosiče, ale mnohem příjemnější je držák kol na tažné zařízení amsa.cz. Držák kol na tažném zařízení oceníte zvláště pokud jste menší postavy a pro nakládání kol na střechu vozidla byste potřebovali schůdky, ale hlavně také, pokud chcete autem přejíždět mezi více místy nebo kempy a kola tak bude nakládat každý den během dovolené. Držák kol mna tažném zařízení je mnohem pohodlnější a také odpor vzduchu při jízdě a tím pádem spotřeba pohonných hmot je nezanedbatelně výhodnější.

Tak co, přesvědčili jsme vás, abyste vyrazili na dovolenou na kolo?

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress