Hotely Lednice vás zvou na prohlídku zámku a krajinného parku


O České republice se můžete dočíst z odborných publikací, i z jiných literárních pramenů, že je to země s bohatou kulturní tradicí, s významnými stavebními pamětihodnostmi, a s velmi rozmanitými přírodními krásami. Na našem území je evidováno několik stovek přírodních rezervací, památek, a chráněných území. Nechceme vás odrazovat od zájezdu do Chorvatska, kde mořská hladina a mnohé kamenité pláže nabízí úžasný relax, ale neměli bychom také zapomínat na území, kde jsme se narodili, a které nám poskytuje životní prostor, na něž jsme od narození zvyklí.

Zámek Lednice

Při pohledu na některé zámecké areály se mnohým z nás doslova tají dech. Zvláště pak lidem, kteří mají za sebou nějakou „soukromou rekonstrukci vlastního bydlení“, anebo pracují ve stavebním odvětví. Současné technické možnosti umožňují urychlení stavebních prací a výstavbu i mnohopodlažních objektů, areálů průmyslových staveb atd., ale zkuste si představit situaci v době poloviny 19. století, kdy neexistovaly žádné moderní stavební technologie, postupy a materiály, a kdy lidé měli k dispozici jen jednoduché ruční nástroje a primitivní, převážně dřevěná lešení.

zámek Lednice

Zámek Lednice je přestavěn v duchu té doby, kdy se evropská aristokracie orientovala na gotické stavební prvky, a chtěla v takovém sídle žít. Novogotická architektura je také jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších stavebních směrů, můžete se o tom přesvědčit sami právě zde, a kupříkladu i na zámku Hluboká nad Vltavou.

Každý, kdo bral do ruky cihlu, sádrokartonovou desku, kdo někdy stavěl zeď, plot, kdo rekonstruoval koupelnu, a prováděl podobné práce, pravděpodobně ocení dovednosti, trpělivost, a píli těch, co se podíleli na přestavbě lednického zámku. V této podobě tu zámecký areál stojí téměř dvě staletí a jeho krásu obdivovalo již několik generací návštěvníků z mnoha zemí světa.

interiér zámku Lednice

Plánujete-li dovolenou, hotely Lednice v blízkosti zámku vám zajistí příjemné prostředí pro tamní pobyt, a vy se pak můžete vydat nejen na prohlídku této úchvatné stavby, ale můžete si dopřát i výlety na kole do rozsáhlého krajinného parku, k vápencovému pohoří Pálava, k novomlýnské přehradě, nebo třeba do vinařských center Mikulov a Valtice.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress