Jak si vybrat čaj?


Když si probereme všechny nápoje na světě, na prvním místě, v žebříčku nejvíce konzumovaných nápojů, je voda. Na druhém místě je čaj. Není divu. Čaj dnes dostanete v desítkách možných druhů, příchutí a také není problém sehnat vysoce kvalitní čaj. Jeho pití, pěstování i sběr probíhají již tisíce let do minulosti. Zatímco v minulosti by oblíbený především v okolí Asie, dnes se čaj pije již opravdu po celém světě.

konvička

Když zjistíte, kolik druhů čajů existuje, asi vám z toho půjde hlava kolem. Černý, zelený, červený, bílý, ovocný, bylinkový, modrý…není lehké si vybrat. Nejlépe uděláte, když ochutnáte všechny, abyste viděli, který bude ten váš nejoblíbenější. Nezapomeňte ale, že čaje si musíte vybírat kvalitní. Levné, sáčkové čaje jsou možná dobré na to, abyste dostali do žaludku nějaký teplý nápoj, ale s opravdovým čajem má pramálo společného. Zde najdete velký výběr kvalitních čajů https://darka-shop.cz/katalog/kvalitni-cerstve-sypane-caje.

Důležité je, abyste si tedy vybírali podle chuti. Někdo preferuje sytou, výraznou chuť zeleného čaje, někdo jiný zase miluje ovocné tóny ovocných čajů, jiný si zase nejraději vychutnává aromatickou chuť bylinkových čajů. Je to jen na vás.

šálek

Dále se musíte rozhodnout, zda zvolíte čaj sáčkový, nebo sypaný. Obecně platí, že se sypaným čajem si užijete více požitku, jelikož dostanete silnější a rozvinutější chuť čaje. Sypaný čaj si odměříte do čajového sítka, nebo konvičky, která je pro přípravu uzpůsobená a použijete vodu v takových stupních, v jakých je doporučené čaj připravovat. Jen málo čajů je doporučeno zalívat opravdu vroucí vodou. Po zalití vodou necháte vylouhovat, jako klasický čaj. Snadnější příprava je s porcovanými čaji, kdy jednoduše dáte pytlík s čajem do horké vody, necháte pár minut vylouhovat a můžete pít. Otázka je, jestli bude chuťový zážitek stejný.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress