Při stěhování trpí i vaši zvířecí miláčkové

Znáte okřídlené heslo – raději vyhořet, než se stěhovat! Je to přehnané, samozřejmě, ale z tohoto motta vyplývá proč se stěhování považuje za nebetyčný problém. Hlavně to jsou starosti. Sice již delší dobu víte, že se budete stěhovat a co k tomu budete potřebovat, ale jakmile dojde na lámání chleba, stres už ťuká na dveře. A což teprve, když máte doma pejska, kočičku, papouška nebo jiného zvířecího miláčka! Ten nechápe, co je to stěhování, jen najednou zjišťuje, že jeho páníček je více nervózní a tyto pocity přecházejí – budete se divit – i na zvířata.

balíky odvoz

Proto nebude od věci, když na přesun připravíte dobře i například vašeho psího kamaráda. Nemusíte mu určitě vysvětlovat, proč se stěhujete, ale už jen tím, že vyberete zodpovědnou stěhovací firmu, která má pomozte svým domácím mazlíčkům https://www.odnesto.cz/pomozte-svym-domacim-mazlickum-zvladnout-stehovani/ skvělou logistiku a vše běží jako po drátkách, i vy se zklidníte a zároveň se zklidní i váš psí miláček.

pes nemoc

Při stěhování se věnujte hodně jeho zvířecí duši, hlaďte ho a mluvte na něj. Pokud cítíte, že není ve své kůži, protože – co naplat – bytem prochází spousta nových lidí ze stěhovací firmy a i když jsou ohleduplní, jsou to pro vašeho zvířecího miláčka přece jen nové a nezvyklé pachy a je jich jaksi najednou mnoho. Proto s tím počítejte a navštivte ještě před termínem stěhování s pejskem vašeho zvěrolékaře, vysvětlete mu situaci a nechte si poradit a předepsat pro psíka uklidňující léky, abyste v nouzi byli dobře připraveni a váš kamarád netrpěl stresem.

Protože, co si budete vykládat, stěhování je jeden velký stres. Přicházíte do nového prostředí, kde to vůbec neznáte. Sousedé, obchody, doprava – vše je pro vás nové a stejně tak i pro vašeho psího miláčka. Najednou jeho jistota a domov je v nenávratnu a ocitá se – pro něho – v naprosto cizím prostředí a navíc plným cizích pachů. Proto je dobré pamatovat na to – zbavit obydlí ještě dříve, než ho navštíví váš pejsek – původních případných zvířecích pachů. Po stěhování si s vaším kamarádem více hrajte, rozptylujte ho a choďte s ním častěji na procházky, aby se postupně seznamoval s novým prostředím.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress