Sháníte plachtu která vám zahřeje bazén ?

– K čemu slouží solární plachta ? Jak se používá ? A za kolik jí můžete sehnat a hlavně kde ? To jsou otázky na které si dneska odpovíme.

K čemu slouží ?

– Jak už podle názvu můžeme poznat jedná se o plachtu která slouží k ohřevu vody, a to jenom díky slunečním paprskům.

– Jako další výhodou je že se voda ve vašem bazénu přestane vypařovat, protože díky plachtě máte bazén dokonale zakrytí,

– Také je to výhodná věc pro celoroční nekryté bazény protože v době podzimu vám do bazénu nenapadá listí a vy to poté nemusíte čistit.

Takže tato plachta umí především ohřívat vodu a ochránit vodu před nečistotami, také zařídí aby se vám voda za bazénu nevypařovala.

Složená plachta

Tyto solární bazénové plachty jsou velice kvalitní a pevné. A jsou velice odolné proti jakémukoliv mechanickému namáhání a dokonce ji nezničí ani bazénová chemie.

K plachtě jako takové si každý může pořídit i tzv. naviják díky kterému se vám bude lépe zakrývat i odkrývat váš bazén.

Plachta se po nějakém čase opotřebuje a tudíž přestane vykonávat funkci kterou by měla, to poznáte tak že voda i vlivem obrovských veder bude ledová a plachta se bude různě plnit vodou či dokonce začne klesat ke dnu. pokud máte děti pokuste se aby bublinky které jsou součástí plachty nepraskali nebo do plachty dokonce nedělaly různé díry a podobně. Pokud by se stalo že by se ve vaší plachtě objevila díra, stačí plachta slepit nebo vyhodit a koupit novou.

Jak se tato plachta používá ?

– Pokud vylezete z vody zakryjte bazén

– Tuto plachtu pokládejte bublinkami nahoru

– když si koupíte novou solární plachtu musíte ji nechat 2 dny poleženou na hladině aby se voda mohla začít ohřívat a aby se plachta srovnala

-po skončení léta nechte plachtu zcela vysušit a poté ji uložte do ochranného obalu.

Rozložená plachta

Kde a za kolik jí seženu ?

– Bazénová plachta se dá sehnat jak na internetu tak i v jakémkoliv obchodě určeném ať už pro bazénovou techniku nebo v jakémkoliv letním výprodeji.

Solární plachtu na bazén seženete od 374 Kč do 3 347 Kč, V rozměrech od 2,50 m do 6,40 m

Na výběr máte z různých tvarů jako například : Kruh, ovál, obdélník nebo čtverec a vyrábějí je v modré nebo černé barvě.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress