Vyzrajte na zácpu díky přírodě

Zácpa je problém, který trápí velké množství populace. Ačkoliv se o něm nemluví, i přesto dokáže velice potrápit. Příčiny zácpy jsou různé – mnohdy se jedná o záležitost spojenou s psychikou. Nejvíce tímto problémem trpí senioři, ale také mladí lidé, kteří jsou často ve stresu, nestíhají a mají spoustu povinností. Vidíte s v některé z těchto skupin i vy? Trápí vás potíže s motilitou střev, a rá na a strávená na záchodě jsou pro vás nepříjemným zážitkem? Je na čase začít tyto potíže intenzivně řešit.
žába na toaletě
V lékárně můžete narazit na velké množství volně dostupných léčivých přípravků, které vám dost možná pomohou s vašimi problémy. Určitě volte taková laxativa, která jsou nedráždivá, respektive která jsou objemová nebo třeba osmotická. Jedná se o projímadla, jež nedisponují velkými nežádoucími účinku, poněvadž neinteragují přímo se sliznicí tlustého střeva. Co se však stane, když ani tato jemná laxativa nepomohou? Je na čase vyzkoušet něco účinnějšího, avšak s rizikem většího výskytu nežádoucích účinku.

List ze senny může váš problém vyřešit
Casia senna, z čeledi Fabaceae je rostlina, která je známá právě pro svůj projímavý účinek. Myslete však na to, že se jedná o kontaktní laxativum, což znamená, že přijde do kontaktu se stěnou vašeho tlustého střeva, které bude podrážděno. To vyvolá nutkání na stolici. S užíváním kontaktních laxativ by nebyl vůbec žádný problém, pokud je nezačnete užívat pravidelně. Jedná se spíše o skvělou záležitost tehdy, pokud nic jiného nezabírá, a vy si potřebujete ulevit. Pokud se však jedná o chronický stav, neváhejte svou situaci konzultovat s lékařem. Senna ani žádná jiná rostlina droga není na dlouhodobější podávání vhodná.
muž držící se za břicho

Při chronických potížích je dobré zaměřit se hlavně na změnu životního stylu. Jídlo, spánek, stres a psychika – to vše jsou faktory, které když ovlivníte, tak to bude mít ještě větší efekt než lístky ze senny.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress