Nejlepší kompost pro záhony

Pro tvorbu kvalitního a ekologického hnojiva na zahrádku je vhodná volba přírodního biologického kompostu. Na založení takovéhoto kompostu je potom třeba vybrat nejlepší kalendářní den v měsíci. Zvolit takovou dobu, kdy budou vesmírné vlivy působit na tvorbu kompostu, podporovat a vyvolávat potřebné procesy v kompostu je doporučený čas v období výsadby, kdy kosmické síly mají největší vliv, to znamená, že se to má provést při sestupujícím Měsíci. Jak takové zahradní komposty časem rostou, tak je třeba při dalším dávání na hromadu věnovat pozornost těmto, na pohled bezvýznamným, maličkostem. Biodynamický zahrádkář naplní hromadu kompostu pečujícími biodynamickými kompostovými přípravky, čímž je hniloba a rozklad rostlinného odpadu od začátku řízena správným směrem.

Kompost

Vždycky je to ohromné a příjemné překvapení, jak je mnohostranná domácí zahrada navržena a jak perfektně vše ladí dohromady. Radost z experimentování zahradníků a zahradníčků na zahradách je nekonečná. Na verandě najednou objevíte vinnou révu, nebo třeba u záhonku zahradního domu, kde se pak pne do výšky v celé své kráse.

Půda

Ale také je nutné vinnou révu, podobně jako růže, na podzim a na jaře správně prořezávat, aby mohly znovu vyrašit a produkovat bohatství svého ovoce, anebo květů. Většinou to ale tak bývá, že vinná réva u nás neroste ve všech oblastech stejně dobře, a to může snadno vést k napadení houbami, či plísněmi. Tyto houby je ve většině případů padlí. Pak samozřejmě vyvstává otázka, co udělat s odřezanou vinnou révou? Je možné ji nakouskovat, nakrájet a části napadené houbami nedávat do kompostování? Všeobecně se doporučuje a platí to jako základní pravidlo pro každého zahradníka, na dřeviny, jako je víno, bobulovité keře a podobně, které ukazují napadení houbami, nechat uschnout a spálit na ohništi. Plísňové spory se takto ohněm zničí.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress