Pojištění je prý jistota

Pojištění je v dnešní době základ. Není jedince, který by si něco nepojistil. Strach, že přijdeme o to, na co jsme si těžce vydělali nebo to, co je pro nás živobytím či jinou jistotou, je hnací silou, ale také silnou pákou pojišťovacích společností. Dnes můžete pojistit téměř cokoli a proti čemukoli. Právě v tomto jsou skryté mnohé smyčky pojištění. Když si totiž pojistíte svůj dům, může přijít například povodeň, která Vám způsobí těžké škody a Vy budete od pojišťovny žádat náhradu, nemusíte se nakonec ničeho dočkat. https://www.plzen.eu/obcan/aktuality/aktuality-z-mesta/lobezsky-park-by-se-mohl-dockat-obnovy.aspx Může se ukázat, že v pojištění, které si pravidelně a svědomitě každý měsíc platíte, tato škoda zahrnuta není.

pojištění domu

Proto se při výběru pojištění velmi vyplatí zamyslet se, co z celé nabídky nehod je nejpravděpodobnější a co si tedy podle toho. Existuje rčení, když slyšíš za okny dusot kopyt, je pravděpodobnější, že to budou koně nežli zebry. A přesně toto platí i při výběru pojištění. Je ale možné, že jste v životě narazili na odvážlivce, kteří to v životě táhnout téměř bez jakéhokoli pojištění. Možná jste si v ten moment taky říkali, že mají třeba pravdu a přemýšleli nad tím, kolik peněz byste tímto chováním ušetřili.

autonehoda

Anebo možná také ne. Ano, dlouhou dobu se dá jít životem a spoléhat na štěstí, které se ale dřív nebo později vyčerpá. Pak už stačí jen drobná hloupost, špatné počasí nebo nešťastná náhoda a už si jen můžete vyčítat, že jste prohloupili, když jste pojištění odmítli platit. Na druhou stranu, v dnešní době jsme velmi často v zajetí strachu, které by bylo občas lepší prolomit a spolehnout se na štěstí. Pokud člověk trpí tímto přehnaným strachem o sebe, své blízké nebo o svůj majetek, začíná to být břemenem nejen pro něj, ale také pro jeho okolí. Někdy tento problém může přerůst tak, že je potřeba odborná pomoc psychologa. Pojištění je jistota Americkahypoteka, ale nic se nemá přehánět.

Related Posts

© 2024 Cestray - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress